ویزای کار ماساژ :

روزی نیست که افراد مختلف در رابطه با درخواست ویزای کار و مجوز راه اندازی مرکز خدمات ماساژ و اسپا برای خارج از کشور و یا داخل کشور ، از من سوال کنند بنابراین در این وبلاگ براتون کاملا توضیح میدهم .

مجوز فعالیت و ویزای کار در خارج از کشور :

اگر شما در داخل ایران هستید و میخواهید ویزای کاری بگیرید و خارج از ایران کار کنید ، به هیچ وجه با گرفتن یک مدرک ماساژ دوره 1 ماهه ، به شما ویزای کار نمیدند ! اگر اینطور بود که همه میرفتند و یک ماه ماساژ یاد میگرفتند و بعد ویزای کار میگرفتند و میرفتند . و از همه مهمتر در زمینه ماساژ کشور چین و تایلند صادر کننده ماساژور با قیمتهای بسیار کم هستند و بدون هیچ دردسری ویزای کشورهای مختلف را میگیرند و جایی برای گرفتن ویزای کار ماساژ نیست . اما اگر شما خارج از ایران زندگی میکنید و یا از طریق دیگری ویزای کشوری را داشته باشید ، در اونجا با مدارک معتبر ماساژ میتونید درخواست کار ماساژ بدهید که در این زمینه صد در صد مدارک مرکز ما مورد تایید میباشد .

اگر شما تحصیلات دانشگاهی معتبر داشته باشید ، مثلا پزشک و یا پرستار و یا فیزیوتراپیست و رشته های مختلف ، موضوع کمی فرق میکند .

در کشور امریکا شما باید امتحانات مخصوص خودش را بدهید ولی در اروپا مدارک ما معتبر میباشد و اگر اونجا زندگی میکنید میتونید با همین مدارک معتبر ما کار کنید که البته معمولا وزارت کار کشور مربوطه مدارک شما را از ما استعلام میکنند .

ویزای کار ماساژ در کشورهای شرقی :

به نظر من چنین چیزی کاملا غیر اصولی و غیر منطقی هست ، چرا ؟ چون مثلا در کشور تایلند حقوق یک ماساژور 700هزار تومان در ماه هست که خیلی خوب کار ماساژ را بلد هست و البته کارهای تمیز کردن مغازه ماساژ را هم انجام میدهد ، حالا اگر شما بخواهید از کشور تایلند ویزای کار بگیرید حقوقتون طبق قانون باید بیشتر از 3 میلیون تومان باشد و شرکتی که به شما ویزای کار میدهد به ازای هر فرد خارجی باید 3 نفر تایلندی استخدام کند و دردسر های دیگری هم دارد .... حالا شما خودتون در این زمینه فکر کنید که چطور ممکن هست که به شما ویزای کار بدهند . البته اگر شما از لحاظ مالی خیلی قوی باشید مثل تمامی کشورهای دیگر میتونید سرمایه گذاری کنید و ویزای سرمایه گذاری بگیرید . در کشور تایلند یک خارجی نمیتونه مدیر یک مدرسه ماساژ باشد حتی اگر سرمایه زیاد هم داشته باشد و مدیر حتما باید تایلندی باشد .

و نکته مهم دیگه اینکه در کشور تایلند آموزش ماساژ برای تایلندی ها رایگان هست ، البته منظورم مراکز معتبر دانشگاهی و دولتی هست که دوره های اصولی برگزار میکنند .

بنابراین لطفا در این زمینه دیگه از من سوال نکنید که مثلا یکی هست اینقدر میگیره و ویزای کار میده و ... و... و...  من پاسخ و نظر خودم را اینجا به طور شفاف و کامل نوشته ام ولی در نهایت تصمیم گیرنده خود شما هستید .