همه مدارک ماساژ تقلبی هستند !

خیر ... در خارج از ایران قوانینی هست که به شخص اجازه میدهد به راحتی یک شرکت و یا مدرسه در خانه محل زندگی راه اندازی کرد . که البته فکر کنم در ایران هم چنین چیزی هست و با مبلغ 100هزار تومان میشد یک شرکت به ثبت رسوند که اگر استعلام هم شود مورد تایید هست . اما مشکل از اونجایی شروع میشود که مثلا همین شرکت ثبت شده داخل ایران بخواهد آموزش بدهد که در این مرحله باید از 100 جای مختلف مجوز گرفته شود و دقیقا خارج از ایران هم همینطور هست اما چون مدارک را به خارج صادر میکنند کسی پیگیری نمیکند . یعنی اینکه یک مدرک حتی میتواند قابل پیگیری و تایید از سفارت تایلند هم باشد اما دارای اعتبار بین المللی نباشد .

اینجا ما صحبت از اعتبار میکنیم ، مثلا اعتبار مدرک فلان دانشگاه از فلان دانشگاه بیشتر هست و زمانیکه شما مدرک از دانشگاه معتبر داشته باشید خیلی راحتتر از مدرک دانشگاهی که معتبر نیست ، میتونید کار پیدا کنید .

پس در نتیجه یک مدرک شاید تقلبی هم نباشد اما اعتبار نداشته باشد .

اگر دیده باشید در سریال تلویزیونی حاشیه خیلی با دقت به این موضوع اشاره کرده بودند

 در نتیجه نمیشه ادعا کرد که مدارک ماساژ تقلبی هستند مگر اینکه تقلبی بودن مدرک ثابت شود ، بنابراین لطفا صحت مدارکی را از من سوال کنید که پشت مدرک و یا روی مدرک امضاء و نام من وجود دارد ، در غیر اینصورت لطفا با مرکز اصلی صدور مدارکتون مراجعه کنید .