پاسخ به سوالات :

در این صفحه به تمامی سوالاتی که شما پرسیده اید پاسخ داده شده است و به سوالات جدیدی که در این صفحه پاسخ آن یافت نمیشود ، پاسخ اضافه خواهد شد . از آنجایی که پاسخ به سوالات شما مستقیما از طرف مدیریت مرکز داده خواهد شد و زمان پاسخگویی به صورت افرادی وجود ندارد ، بنابراین از شما خواهش میکنیم که از پرسید سوالات تکراری خودداری نمایید .

1-  آیا پس از طی دوره آموزش از راه دور به ما مدرک معتبر بین المللی داده خواهد شد ؟ بله ، اما بر اساس درخواست و پرداخت مبلغ صدور مدرک بین المللی و البته صدور مدارک برای بعضی از رشته های آموزشی بر اساس قوانین خاصی هست که در صفحه شرایط پذیرش آمده است . به طور مثال اگر مدرک بین المللی ماساژ ورزشی را در خواست نمایید بایستی این دوره را در یکی از مراکز داخلی معتبر ماساژ ورزشی دوره را به صورت حضوری گذرانده باشید .

2-  کدام مراکز داخلی برای دوره های حضوری معتبر هستند ؟ به نظر ما هر مرکزی که در داخل مجوز رسمی داشته باشد معتبر هست ، اما اینکه در آن مرکز توسط چه مربیانی به شما آموزش داده شود جای سوال هست به طور مثال خیلی از مراکز مجوز رسمی را میگیرند ولی برای تدریس به شاگردان از مربیان غیر حرفه ای استفاده میکنند . مربیانی که ما برای آموزش در داخل استفاده میکنیم همگی کاملا حرفه ای هستند و مستقیما با مرکز ما در تماس هستند اما در حال حاضر همگی آنها در مراکز معتبر داخلی و یا خارجی مشغول به فعالیت هستند و برای همین ما تصمیم به آموزش دوره های آموزش از راه دور گرفته ایم تا بتوانیم مربیان حرفه ای بیشتری مطابق با نیاز آماده بازار کار ماساژ نماییم . البته در هر زمان یک مرکز معتبر رسمی داخلی را که دارای مجوزهای لازم آموزشی باشد و مطابق با استانداردهای آموزشی ما خود را تطبیق دهد در وبسایت معرفی خواهیم نمود تا آموزشهای حضوری ماساژ را در داخل کشور بر عهده آنها بسپاریم ، که حتما اطلاع رسانی خواهد شد .

3-  شهریه دوره های آموزش از راه دور چه مبلغی میباشد ؟ شهریه دوره ها بین 30 هزار تومان تا 100 هزار تومان تعریف شده است .

4-  آیا دوره های آموزش از راه دور شما به این صورت هست که به ما فیلم ماساژ میفروشید ؟ خیر ، دوره های آموزشی ماساژ و اسپا مستقیما زیر نظر استاد والانژاد متخصص طب سنتی شرقی در کشور تایلند و مدیر پژوهشکده بین المللی ماساژ و اسپا درمانی کشور تایلند آموزش داده خواهد شد .

5-  مبلغ صدور مدارک بین المللی چقدر میباشد و به چه صورت میتوانیم دریافت کنیم ؟  مبلغ صدور مدارک بین المللی ماساژ از کشور تایلند زیر نظر وزارت بهداشت معادل 140دلار میباشد که پس از صدور برای شما ارسال خواهد شد .

6-  آیا امکان گرفتن و یا خرید مدرک بدون گذراندن دوره آموزش از راه دور و یا دوره حضوری وجود دارد ؟ خیر . حتی اگر مدارک معتبر داخلی هم داشته باشید حداقل بایستی در دوره آموزش ماساژ از راه دور همان رشته شرکت کنید .

7-  آیا آموزش از راه دور شما مثلا در زمینه ماساژ ورزشی و یا تای ماساژ و رشته های دیگر چه فرقی با آموزش دیگر موسسات داخلی دارد ؟ با توجه به اینکه استاد والانژاد اولین نفری بودند که رشته های مختلف ماساژ منجمله تای ماساژ و ماساژ ورزشی را در ایران شروع کردند و سالها در این زمینه مطالعه و تجربه آموزشی دارند بنابراین میتوان اطمینان داشت که دوره هایی که توسط ایشان برگزار میگردد جزء دوره های آموزشی با کیفیت بالا خواهد بود . به طور مثال ترم سوم ماساژ که ایشان در سال 1395 میخواهد آموزش بدهد برای اولین بار در تاریخ ماساژ ایران میباشد و هیچ مربی ماساژ دیگری هنوز در این رشته های پیشرفته ادعایی ندارد و آموزش ندیده است . البته احتمال اینکه از سال 1395 به بعد مربیان دیگر هم که تحت نظر مرکز ما آموزش دیده باشند میتوانند این دوره را نیز آموزش بدهند .

8-  فرم ثبت نام برای من باز نمیشود چکار کنم ؟ لطفا چندین بار سعی کنید و اکثرا مشکل اینترنت و یا سرعت اینترنت داخلی باعث میشه که نتونید فرم ثبت نام را تکمیل کنید اما اگر در نهایت نمیتوانید فرم را پر و یا ارسال نمایید لطفا مشخصات خود را مطابق با فرم ثبت نام به ایمیل ما ارسال نمایید . ( در صفحه فرم ثبت نام مشخصات مورد نیاز را به صورت فایل متنی نوشته ایم ) .

9-  من مشخصاتم را اشتباهی برای شما ارسال کرده ام و حالا میخواهم آنها را دوباره ارسال کنم اما نمیتوانم ؟ لطفا از یک آدرس ایمیل دیگر برای ثبت فرم استفاده نمایید و موضوع را به ایمیل ما هم ارسال نمایید تا بررسی کنیم .

10-        آیا دوره ها به صورت رایگان هست ؟ بعضی از دوره ها به صورت رایگان هست و بقیه هم به صورت تضمینی و البته اکثرا شهریه ها در آخر ترم پس از رضایت دانشجو دریافت میشود به غیر از موارد خاص .

11-        پس از اتمام دوره ما را به مراکز کار معرفی میکنید ؟ این مدل شعارها فقط تبلیغاتی هست ، شما اگر در هر شغلی به صورت حرفه ای کار را انجام بدهید حتما برای شما همیشه کار پیدا میشود بنابراین شما بایستی مدرکی که ثابت کند شما دوره را گذرانده اید داشته باشید و کار عملی خوبی ارائه دهید ، بنابراین هر کارفرمایی به شما نیاز خواهد داشت . البته که پارتی و معرف هم میتواند موثر باشد اما نه در این رشته کاری که کارفرما فقط نیاز به افراد حرفه ای خواهد داشت .

12-        آیا امکان کار در خارج از کشور را برای ما فراهم میکنید ؟ خیر . کار کردن در خارج از کشور شرایط خاص خودش را میخواهد که اگر آن شرایط را نداشته باشید به هیچ وجه نمیتوانید ویزای کار بگیرید . اما داشتن مدرک مرکز ما یکی از آن نیازها میباشد و تا امروز افراد زیادی توانسته اند در خارج از کشور با مدارکی که مرکز ما برای آنها ارسال کرده است مشغول به کار و فعالیت شوند . اما داشتن مدرک ماساژ فقط یکی از پیشنیازهای شغلی هست . در دوره ترم اول در این زمینه به طور کامل توضیح داده خواهد شد  .

13-        آیا پس از گرفتن مدرک ماساژ درمانی میتوانم کار درمان را انجام بدهم ؟ خیر . به خصوص در کشور ایران درمان بایستی زیر نظر یک پزشک انجام شود . و این یک باور غلط هست که شخصی با گذراندن یک دوره چند روزه ماساژ درمانی بتواند کار درمان را انجام بدهد . اما گذراندن دوره ماساژ درمانی در کنار تحصیلات دانشگاهی جهت درمان بسیار معجزه آسا هست . اینکه به شما میگوییم کار درمان را پس از یک دوره چند روزه انجام ندهید به این خاطر هست که اولا از لحاظ قوانین داخلی شما مجاز به درمان بدون مجوز پزشکی و رشته های مرتبط ، نیستید و ثانیا برای درمان هر بیماری نکات بسیار مهم دیگری هست که بایستی زیر نظر یک استاد سالها به صورت تجربی کار کرده باشید . ولی ماساژ درمانی را میتوانید در کنار درمانهای دیگر به صورت موازی تا جایی که بیمار را به خطر نیاندازد انجام بدهید و یا برای پیشگیری از بیماریها استفاده کنید .

14-        آیا من میتوانم دوره طب سوزنی را زیر نظر شما بگذرانم و مشغول به کار شوم ؟ خیر . حتی اگر شما پزشک هم باشید بایستی دوره طب سوزنی را به صورت حضوری بگذرانید و مدرک معتبر قابل قبول وزارت بهداشت و درمان ایران را داشته باشید تا بتوانید مطب طب سوزی راه اندازی کنید .

15-        آیا امکان همکاری با مرکز شما وجود دارد ؟ بله ، لطفا فرم درخواست همکاری را پر نمایید .

16-        ما یک مرکز رسمی ثبت شده در داخل ایران برای آموزش ماساژ هستیم ، آیا امکان همکاری با شما وجود دارد ؟ بله ، لطفا فرم درخواست همکاری را پر نمایید و مدارک لازم را برای ما ارسال نمایید .

17-        آیا امکان آموزش به ما در کشور تایلند زیر نظر استاد والانژاد و یا مرکز ایشان وجود دارد ؟ بله ، بایستی حداقل یک گروه 10 نفره باشید . و یا اینکه در سطح بالا برای دوره های پیشرفته بخواهید دوره ای را بگذرانید ، که برای پرسیدن هزینه ها و شهریه ها لطفا مشخصات کامل و شرایط خود را به آدرس ما ارسال نمایید تا به شما پاسخ داده شود .

18-        آیا دوره های حضوری توسط مرکز شما برگزار میشود ؟ دوره های حضوری زیر نظر مراکزی که در داخل کشور به رسمی به ثبت رسیده اند و با ما مرکز ما همکاری میکنند ، برگزار میگردد ولی در حال حاضر مستقیما توسط مرکز ما آموزش داده نمیشود ( اکثر مربیان داخلی که با مرکز ما همکاری میکنند زیر نظر مرکز ما آموزش دیده اند و از لحاظ استاندارد آموزشی مورد تایید ما میباشند ) . آدرس و شماره های تماس مراکزی که با ما همکاری میکنند در وبسایت اطلاع رسانی خواهد شد و اگر در زمانی نام مرکزی وجود ندارد به این معنی هست که در آن زمان قراردادهای همکاری ما با آن مراکز به پایان رسیده است و یا آنها استانداردهای آموزشی را رعایت نکرده اند ، ولی اگر نام مرکز در وبسایت ما آمده است به این معنی میباشد که شما میتوانید برای آموزش دوره های حضوری با آنها تماس حاصل نمایید .

19-        آیا شما مرکز ارائه خدمات ماساژ و اسپا دارید  و کجا میتونم از خدمات اسپا و ماساژ استفاده کنم ؟ در کشور ایران ما هنوز مرکزی برای ارائه خدمات ماساژ نداریم اما در کشورهای دیگر داریم . در ایران میتونید از مراکز باشگاهی و یا استخرها که مجوز ماساژ دارند استفاده کنید .

20-        آیا آموزش حضوری مربی خانم برای دانشجو آقا دارید ؟ خیر . آموزش ماساژ برای آقایان توسط مربیان آقا و آموزش ماساژ برای خانمها توسط خانم انجام خواهد شد .

21-        در گالری عکسهای شما دانشجویانی هستند که در دانشگاه آموزش دیده اند ، آیا من هم میتوانم در دانشگاه آموزش ببینم ؟ اگر در وبسایت اطلاع رسانی کرده باشیم بله ، اما اکثر دوره هایی که در دانشگاهها برگزار میکنیم مستقیما برای دانشجویان همان دانشگاه در رشته های تربیت بدنی ، پزشکی ، فیزیوتراپی ، پرستاری تحصیل میکنند میباشد .

22-        آیا شما مدرک فارسی هم میدهید چون دوستان من مدارک فارسی هم از مرکز شما دارند ؟ از بهمن ماه سال 1394 دیگر مدارک فارسی صادر نمیکنیم و دلیل اصلی هم صدور مدارک تقلبی در داخل کشور میباشد ، بنابراین اگر به شاگردی مدرک فارسی با نام مرکز ما ارائه شود تقلبی هست و مربوط به مرکز ما نمیباشد .

23-        من یک مدرک بین المللی به نام مرکز شما از شخصی که ادعا میکرد مربی شما هست گرفته ام که پس از استعلام به من اعلام کرده اید که تقلبی هست و شما صادر نکرده اید ، چطور باید پیگیری کنم و به کجا مراجعه کنم ؟ برای این منظور شما بایستی موضوع را از طریق دادگاه و شکایت از فرد ارائه کننده مدرک به شما ، پیگیری نمایید . و البته در صورت نیاز ما هم شما را حمایت خواهیم نمود .

24-        آیا مدارک ماساژ شما در اروپا و یا کشورهای دیگر اعتبار دارد ؟ و چطور باید اقدام کنم ؟ بله ، پس از صدور مدرک بایستی برای مهر و امضاء وزارت امور خارجه کشور تایلند اقدام نمایید و سپس مدرک را به وزارت امور خارجه کشور مربوطه و سپس وزارت کار کشور مربوطه ارائه دهید تا برای شما تایید کنند . در ترم اول کاملا توضیح داده خواهد شد .

25-        دوره های اسپا تراپیست پیشرفته و ماساژ تراپیست پیشرفته از راه دور هم برگزار میشود ؟ خیر ، برای گرفتن مدارک این رشته ها حتما بایستی در دوره های حضوری ، حضور داشته باشید که از طریق وبسایت اطلاع رسانی خواهد شد . لطفا در فرم ثبت نام اسپا و ماساژ تراپیست ثبت نام کنید تا زمان تشکیل دوره ها با شما تماس گرفته شود .

26-        مدت زمان طول دوره های ترمیک از راه دور چقدر میباشد ؟ به طور کلی ما برای هر ترم حداکثر 1 ماه در نظر گرفته ایم که با توجه به تعداد ثبت نام و نظر مربی و شرایط آموزشی قابل تغییر خواهد بود.

27-        آیا مدرک دوره های ترمیک در داخل ایران معتبر هست ؟ به طور کلی از آنجایی که بحث استاندارد سازی و تعریف ماساژ در مراکز و سازمانهای دولتی همانند سازمان فنی و حرفه ای کشور تازه در حال راه اندازی میباشد و وزارت بهداشت هنوز در این زمینه دخول نکرده است ، هنوز هیچ قانون خاصی در داخل ایران برای رد صلاحیت و یا تایید مدارک صادر شده توسط وزارت بهداشت تایلند وجود ندارد و بنابراین در حال حاضر که سازمان فنی و حرفه ای و فدارسیون پزشکی مدارک ماساژ داخلی صادر میکنند ، بهتر است که برای فعالیت شغلی در داخل کشور از مدارک آنها استفاده نمایید که جای هیچ شکی وجود نداشته باشد . ولی افراد زیادی هم هستند که با مدارک بین المللی مرکز ما در فدراسیون های ورزشی و یا تیمهای ملی داخلی و یا کلینکهای تخصصی زیر نظر پزشک مشغول به کار میباشند .

28-        آیا برای انجام ماساژ نیاز به زور بازو هست و قوی بودن هست ؟ خیر . یک ماساژور حرفه ای فقط از وزن و قوانین فیزیکی برای انجام ماساژ استفاده میکند .

29-        سن من زیر 18 سال هست آیا میتوانم در دوره های حضوری و آموزش از راه دور ماساژ ثبت نام کنم ؟ بله میتوانید ، البته برای استفاده از دوره های حضوری بایستی رضایت ولی خود را ارائه دهید .

30-        اگر من از برگزاری دوره آموزشی شما چه حضوری و چه غیر حضوری راضی نباشم چکار باید انجام بدهم ؟ اساس و پایه سیاست کاری ما رضایت دانشجو میباشد بنابراین در صورتیکه شما از دوره های ما راضی نباشید مبلغ ثبت نامی به حساب شخصی که برای شما واریز را انجام داده است بازگردانده خواهد شد .  البته اگر مرکزی که شما آموزش دیده اید زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای باشد شما بایستی طبق قوانین آن سازمان رفتار کنید و باز پرداخت مبلغ شهریه به مرکز ما ارتباطی نخواهد داشت . اما اگر مستقیما زیر نظر یکی از مربیان ما و یا آموزش از راه دور آموزش دیده باشید کل مبلغ شهریه به شما برگشت خواهد داده شد . معمولا دانشجو پس از یکی دو جلسه میتواند تشخیص بدهد که آیا دوره ای که میگذراند مورد رضایتش هست یا خیر ، بنابراین دانشجو نباید صبر کند تا مدرک پایان دوره صادر شود و سپس اعلام نارضایتی نماید ، دانشجو بایستی پس از گذراندن 30 درصد از دوره نارضایتی خود را اعلام نماید تا کل مبلغ شهریه استرداد داده شود . در دوره های آموزش از راه دور زمانی از شما مبلغ دریافت خواهد شد که شما رضایت خود را اعلام نمایید در غیر اینصورت از شما مبلغی دریافت نمیشود که باز پرداخت شود .

31-        بعضی از مراکز آموزش از راه دور به غیر از ماساژ مدارک دوره های حسابداری ، مدیریت ، زبان انگلیسی ، کامپیوتر و ... را هم صادر میکنند ، آیا شما هم میتوانید برای ما چنین مدارکی صادر کنید ؟ خیر . مرکز ما زیر نظر مستقیم وزارت بهداشت کشور تایلند هست و به صورت تخصصی فقط بر روی طب سنتی کار میکنیم و مدارک هم زیر نظر وزارت بهداشت کشور تایلند صادر میشود و مدارکی نیست که مثلا توسط یک آموزشگاه معمولی و یا یک شرکتی که به ثبت رسیده باشد صادر بشود .

32-        بعضی از مراکز آموزش ماساژ کتاب ماساژ و سی دی میفروشند و سپس به ما مدارکی از کشورهای مختلف که انتخاب کنیم میدهند آیا این مراکز مورد تایید شما هستند و آیا شما هم میتونید برای ما مدارک مختلف از کشورهای مختلف صادر کنید ؟ همانطور که قبلا توضیح داده شده است ما یک مرکز تخصصی زیر نظر وزارت بهداشت کشور تایلند هستیم و فقط مدارکی که زیر نظر وزارت بهداشت کشور تایلند صادر میشود را به دانشجویان ارائه میدهیم و اطلاع نداریم که چطور میشه از چند کشور مختلف مدارک متفرقه برای دانشجویان بگیریم . و البته در داخل کشور خودمون هم مدارک فنی و حرفه ای ارائه میدهیم . و از همه مهمتر کلیه مطالبی که ما ارائه میدهیم مربوط به مرکز خودمان و تولیدات خودمان هست ، یعنی اینطور نیست که ما یک سی دی ماساژ را  که هیچ استانداردی ندارد را کپی بزنیم و به طور غیر قانونی بفروشیم و سپس بگوییم آموزش از راه دور ماساژ ! در واقع به نظر ما افرادی که چنین کاری میکنند کارشون بیشتر شبیه یک کتابفروشی هست که سی دی و فیلم ماساژ و کتاب ماساژ میفروشند و همینطور مدارکی میفروشند که از لحاظ علمی به هیچ وجه مورد تایید نیستند . قبلا هم توضیح داده بودیم که مدارک معتبر آموزشی بین المللی مدارکی هست که توسط یک شرکت و یا موسسه صادر نشده باشد ( اگر چه ما اعتبار چنین مدارکی را هم رد نمیکنیم اما در کشورهای خارجی با توجه به گسترش دامنه فعالیت شرکتهای مختلف و با توجه به عدم آگاهی دانشجویان ، مدارکی به صورت قانونی میتواند خرید و فروش شود که در همان کشور هم اعتبار علمی ندارد ) . یک مثال خیلی جالب این هست که مثلا در کشور آلمان و انگلیس میتوان مجوز تولید محصولات آرایشی را گرفت که حق فروش آن محصول را در آن کشورها ندارید ، یعنی مجوز تولید را میدهند اما اجازه فروش در همان کشورها را ندارند چون استانداردهای لازم را کسب نکرده اند ، ولی همان محصولات را که استاندارد نیست در کشورهای دیگر میفروشند و میگویند که این محصول ساخت کشور آلمان هست و از لحاظ قانونی هم درست میگویند چون در کشور آلمان مجوز تولید هم دارد . در هر صورت شما بایستی با آگاهی کامل در دنیای مجازی قدم بردارید .

33-        آیا پس از اتمام ترم 6 باز هم امکان ادامه آموزش ماساژ برای ما وجود دارد ؟ و اگر بله چه دوره هایی را میتوانیم ادامه دهیم ؟  بله ، پس از اتمام دوره ترم 6 دوره های آموزشی ماساژ و یا اسپا دوره های دیگری هم داریم و در حال برنامه ریزی و کسب مجوز هستیم که میتوان دوره های مربیگری ماساژ  ، تورهای آموزش عملی ماساژ در داخل و خارج ، کایروپرکتیک ، یوگا برای بیماریهای خاص ، تیونا ( ماساژ چینی ) ، شیاتسو ( ماساژ ژاپنی )  ، مایوفیشیال و استفاده صحیح از سونا و جکوزی و رشته های تخصصی دیگر را نام برد که در قالب چند ترم درسی ارائه خواهد شد ، ولی 6 ترم اولیه برای افرادی که نیاز به کار تخصصی در زمینه ماساژ چه در داخل و چه در خارج دارند کافی میباشد .

34- چطور میتونیم با مرکز شما همکاری کنیم ؟  هر گونه همکاری در بازاریابی ، آموزش ، ارائه مقاله ماساژ و ماساژ درمانی و اسپا توسط شاگردان به عنوان سوابق مثبت در پرونده شاگرد درج خواهد شد و بر اساس میزان تاثیر پذیری در آینده شغلی و حمایت مرکز ما از آن شاگرد تاثیر خواهد داشت . لطفا لینک وبسایت ما را در وبسایت ، وبلاگ و یا صفحات اجتماعی خود قرار دهید . 


info@iranbodywork.com

 مرکز پژوهشی آموزش بین المللی ماساژ و اسپا درمانی در هر تاریخ و زمانی با توجه به تصمیمات مدیریت و شرایط لازمه ، حق تغییر در قوانین و شرایط تعریف شده مندرج در این صفحه را برای خود محفوظ میدارد و اعضاء میبایستی بر اساس قوانین و شرایط موجود در این صفحه خود را تطبیق دهند 

  © 1392 مرکز آموزش ایران ، تمامي حقوق محفوظ است 

Copyright © 2013 IranBodyWork.com , All rights reserved