راه اندازی 22 خانه تن آرام تا پایان سال / کانون آموزش ماساژ به همکاری مرکز بین المللی ماساژ دایر شد
معاون پیشگیری اداره کل سلامت شهرداری تهران از راه اندازی مرکز آموزش ماساژ با همکاری مرکز بین المللی ماساژ در منطقه 5 خبر داد و اظهار داشت : تا پایان سال 22 خانه تن آرام در مناطق 22 گانه شهر تهران راه اندازی خواهد شد تا موضوع ماساژ غیر درمانی در سبد خانوار های تهرانی قرار گیرد.

رضا قهرمانی، معاون پیشگیری اداره کل سلامت شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار "تهران سما" ، ضمن بیان این خبر، به برگزاری سمیناری دو روزه در تالار وزارت کشور اشاره کرد و ابراز داشت: در این سمینار ماساژ درمانی و مباحث مربوط به آن از طریق واحد هایی که با این موضوع در ارتباط هستند برگزار شد و شهرداری تهران نیز حضور پر رنگی در این سمینار داشت.

وی ادامه داد: در این سمینار شهرداری تهران با توجه به اعتقادی که بر تاثیر بیشتر ماساژ غیر درمانی بر سلامت افراد دارد و بخش عمده از مردم می توانند از ماساژ غیر درمانی استفاده کنند، با برگزار کنندگان سمینار همکاری کرده است.

به گفته قهرمانی شهرداری تهران در این سمینار ضمن برپایی غرفه ای تحت عنوان خانه تن آرام، تلاش کرد تا موضوع تاثیر ماساژ غیر درمانی بر سلامت شهروندان را در میان مردم ترویج کند.

معاون پیشگیری اداره کل سلامت شهرداری تهران در ادامه به استقبال چشمگیر شهروندان از غرفه تن آرام شهرداری اشاره و تاکید کرد: هم اکنون موضوع تاثیر ماساژ غیر درمانی بر افزایش نشاط پایدار و کاهش استرس هایی که روزانه مردم با آن درگیر هستند ثابت شده است و شهرداری تهران در پی آن است تا موضوع «ماساژ» که مدت ها است به عنوان یک کالای لوکس در بسیاری از مراکز ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد و هزینه های بالایی را دارد را در سطح جامعه گسترش دهد.

قهرمانی با بیان اینکه شهرداری تهران در تلاش است تا بتواند مراکز ماساژ را در سطح عمومی جامعه گسترش دهد، عنوان کرد: به دنبال آن هستیم تا ماساژ را در سبد خانوار تهرانی قرار دهیم و با برپایی خانه های تن آرام و ارایه خدمات به شهروندان، همه مردم بتوانند از ماساژ استفاده کنند.

معاون پیشگیری اداره کل سلامت شهرداری تهران همچنین از تلاش شهرداری برای احیای فرهنگ ماساژ ایرانی خبر داد و گفت: در سالیان گذشته ماساژ ایرانی در گرمابه ها و مراکز دیگری مورد استفاده عموم قرار می گرفت اما با رشد شهر نشینی و زندگی شهری این موضوع نیز مثل بسیاری از فرهنگ های خوب رنگ باخت و به فراموشی سپرده شد.

وی ادامه داد: «ماساژ» مدت ها است که در برخی از مناطق برخوردار به عنوان یک خدمت گرانقیمت و لوکس توسعه پیدا کرده است و این موضوع بر خلاف آن است که در سطح جامعه گسترش پیدا کند.

قهرمانی به برنامه شهرداری تهران برای راه اندازی خانه های تن آرام در سطح شهر اشاره کرد و ابراز داشت: شهرداری در پی آن است که خانه های تن آرام را در سطح محله های شهر توسعه دهد و از این طریق فرهنگ این موضوع را احیا کند تا افراد متقاضی و علاقه مند به ماساژ تحت عنوان کارآفرینی سلامت مثل بسیاری از صنوف که در خدمت رسانی به مردم اقدام می کنند، فعال شوند.

معاون پیشگیری اداره کل سلامت شهرداری تهران همچنین به راه اندازی مرکز آموزشی ماساژ با همکاری مرکز ماساژ بین المللی در منطقه 5 تهران خبر داد تا افراد علاقه مند آموزش های لازم در حوزه ماساژ را در این مرکز دنبال کنند.

وی در پایان از فعالیت 6 خانه تن آرام در شهر تهران خبر داد و تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال 22 خانه تن آرام در مناطق 22 گانه شهر تهران راه اندازی خواهد شد تا در کنار خانه های سلامت در منطقه، یک خانه تن آرام نیز وجود داشته باشد.

 لینک مستقیم خبر در وبسایت رسمی سامانه مدیریت ارتباطات شهرداری تهران

  © 1389 مرکز آموزش ایران ، تمامي حقوق محفوظ است 

Copyright © 2010 IranBodyWork.com , All rights reserved